2018 FIFA Dünya Kupası başlıyor

Dünya Kupası yarın oynanacak Rusya-Suudi Arabistan açılış maçıyla başlayacak

2018 FIFA Dünya Kupası başlıyor

2018 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

Kupada grup maçları 28 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek

 

- 2. tur 30 Haziran'da başlıyor

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 14 Temmuz'da Saint Petersburg'da, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da yapılacak.

- Grup maçlarının fikstürü

Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu
Maç no TarihSaat (TSİ) Yer 114 Haziran18.00Moskova RusyaSuudi Arabistan215 Haziran15.00Ekaterinburg MısırUruguay1719 Haziran21.00St. PetersburgRusyaMısır1820 Haziran18.00Rostov UruguaySuudi Arabistan3325 Haziran17.00Samara UruguayRusya3425 Haziran17.00Volgograd Suudi ArabistanMısırB Grubu415 Haziran18.00St. PetersburgFasiran315 Haziran21.00SoçiPortekizİspanya1920 Haziran15.00Moskova PortekizFas2020 Haziran21.00Kazan İranİspanya3625 Haziran21.00Kaliningrad İspanyaFas3525 Haziran21.00SaranskİranPortekizC Grubu516 Haziran13.00Kazan FransaAvustralya616 Haziran19.00SaranskPeruDanimarka2221 Haziran15.00SamaraDanimarkaAvustralya2121 Haziran18.00EkaterinburgFransaPeru3826 Haziran17.00Soçi AvustralyaPeru3726 Haziran17.00Moskova DanimarkaFransaD Grubu716 Haziran16.00MoskovaArjantinİzlanda816 Haziran22.00Kaliningrad HırvatistanNijerya2321 Haziran21.00Nizhny NovgorodArjantinHırvatistan2422 Haziran18.00VolgogradNijeryaİzlanda3926 Haziran21.00St. Petersburg NijeryaArjantin4026 Haziran21.00Rostov İzlandaHırvatistanE Grubu1017 Haziran15.00SamaraKosta RikaSırbistan917 Haziran21.00Rostov Brezilyaİsviçre2522 Haziran15.00St. PetersburgBrezilyaKosta Rika2622 Haziran21.00Kaliningrad Sırbistanİsviçre4127 Haziran 21.00MoskovaSırbistanBrezilya4227 Haziran21.00Nizhny Novgorod İsviçreKosta RikaF Grubu1117 Haziran18.00Moskova AlmanyaMeksika1218 Haziran15.00Nizhny NovgorodİsveçGüney Kore2823 Haziran 18.00Rostov Güney KoreMeksika2723 Haziran21.00Soçi Almanyaİsveç4327 Haziran17.00KazanGüney KoreAlmanya4427 Haziran17.00EkaterinburgMeksikaİsveçG Grubu1318 Haziran18.00SoçiBelçikaPanama1418 Haziran21.00Volgograd Tunusİngiltere2923 Haziran15.00MoskovaBelçikaTunus3024 Haziran15.00Nizhny NovgorodİngilterePanama4628 Haziran21.00SaranskPanamaTunus4528 Haziran21.00Kaliningrad İngiltereBelçikaH Grubu1619 Haziran15.00SaranskKolombiyaJaponya1519 Haziran 18.00MoskovaPolonyaSenegal3224 Haziran18.00Ekaterinburg JaponyaSenegal3124 Haziran21.00KazanPolonyaKolombiya4728 Haziran17.00VolgogradJaponyaPolonya4828 Haziran17.00SamaraSenegalKolombiya

- Son 16 turu

Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.

Bu turdaki maç programı ise şöyle:

4930 Haziran21.00SoçiA Grubu 1B Grubu 25030 Haziran17.00KazanC Grubu 1D Grubu 2511 Temmuz17.00MoskovaB Grubu 1A Grubu 2521 Temmuz21.00Nizhny NovgorodD Grubu 1 C Grubu 2532 Temmuz17.00SamaraE Grubu 1F Grubu 2542 Temmuz21.00RostovG Grubu 1H Grubu 2553 Temmuz17.00St. PetersburgF Grubu 1E Grubu 2563 Temmuz 21.00MoskovaH Grubu 1G Grubu 2

- Çeyrek final maçları

Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek final maçlarının programı şöyle:

576 Temmuz17.00Nizhny Novgorod49. maçın galibi50. maçın galibi586 Temmuz21.00Kazan53. maçın galibi54. maçın galibi597 Temmuz21.00Soçi51. maçın galibi52. maçın galibi607 Temmuz17.00Samara55. maçın galibi56. maçın galibi

- Yarı final

Kupada yarı finalin programı da şöyle:

6110 Temmuz21.00St. Petersburg57. maçın galibi58. maçın galibi6211 Temmuz21.00Moskova59. maçın galibi60. maçın galibi

- Üçüncülük maçı ve final

Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:

6314 Temmuz17.00St. Petersburg61. maçın kaybedeni62. maçın kaybedeni6415 Temmuz18.00Moskova61. maçın kazananı62. maçın kazananı

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER