AVRUPA AJANSI (AVA) AVRUPA GAZETESİ-İngiltere’nin başkenti Londra’nın en güzide derneklerinden olan Bozcader’i, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ziyaret etti. Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan’ı İngiltere Bozcader başkanı Turabi Keskin karşıladı. Sonra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ve İngiltere Bozcader başkanı Turabi Keskin kısa birer konuşma yaptı. Başkonsolos Bekir Utku Atahan, Bozcader yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. Daha önce Bozcader yönetimi başkonsolosu ziyaret etmişti.
Başkonsolos Bekir Utku Atahan kısa birer konuşma yaptı.
Başkonsolos Bekir Utku Atahan
Başkonsolos Bozcader’de şunları söyledi : “Bizler İngiltere’deki toplumumuzun büyümesini ve çoğalmasını isteriz. Başkonsolosluk olarak sizlere daha yakın olma hedefimiz devam ediyor. Amacımız, sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde olmak.”
Bozcader başkanı Turabi Keskin
İngiltere Bozcader başkanı Turabi Keskin şöyle konuştu : “Bozcader olarak kültür sanat faaliyetlerinin çok önem veriyoruz. Biz ülkemizden derneğimiz için Türkçe ve matematik kursları icin öğretmen isteriz. Kadın kollarımızdan, müzik ve folklor kadar geniş bir faaliyet alanımız var. Eğitim ve öğrenime önem veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu sayın Bekir Utku Atahan’a geldikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Ziyarette, Bozcader yönetim kurulunun yanısıra CHP İngiltere Başkanı Mehmet Şar, CHP İngiltere genel sekreteri Savaş Hurman, Enfield Eski Belediye Başkanı Sabri Özaydın, Enfield Belediye Meclis üyesi Ahmet Karahasan, Hüseyin Çiftçi, Ali Köroğlu, Kıbrıs Türk Toplumu Derneği Başkanı Niyazi Enver ve Erim Metro, Right Holidays ortaklarından Arif Paşa, İbrahim Uzun gibi işadamları ve Bozcader üyeleri eşlik etti.
Bozcader Londra
İngiltere Bozca-Der Yeniden ve Daha Güçlü Başlangıç yapıyor. Sivas’ın Bozhüyük, Camiliyurt ve civarındaki yöre halkı tarafından 15 yıl önce kurulan, Londra’daki en köklü ve geniş üyeye sahip derneklerden biri olan Bozca-Der, kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyetlerini “yeniden ve daha güçlü” sürdürüyor. Turabi Keskin başkanlığında, eğitim, kültür, spor ve sosyal alanlarda üyelerine daha fazla hizmet verme şiarıyla yola çıkan derneğin yeni yönetim kadrosunda 9 bayan da aktif görev üstlendi.Kendine ait en kapsamlı binaya sahip olan Bozca-Der, yeni dönemde yapacağı düzenlemelerle çocuklar ve gençlere yönelik etkinliklerini daha da artırmayı hedefliyor.